Rukkola Szabadidőblog

Sikerkönyvek a Trónok harca stílusában

Április hatodika a Trónok harca rajongóinak ünnepnapként szerepelt a naptárjában: az HBO által forgatott sorozat ugyanis elstartolt a negyedik évaddal. Mindeközben G. R. R. Martin bejelentette, hogy a széria mellett gondolkoznak egy egész estés film forgatásán is. Míg a kamerák forognak, a rajongók sem tétlenkednek: íme néhány népszerű szerző újragondolása a Game of Thrones stílusában.

Game-of-Thrones-George-RR-Martin

(tovább…)

Könyvmolyok esküvője

Lassan itt a tavasz és kezdődik az esküvőszezon, mindenki lázas készülődésbe kezd. Ha a rukkola.hu szerkesztőségében valaki pont az esküvőjét tervezgetné most, akkor az biztos könyves témájú lenne. Nézzük, mire lehetne számítani egy ilyen esküvőn:

esküvői fotók (tovább…)

Így ajánljuk mi - A kviddics évszázadai

Táborszki Bálint egy igen népszerű könyvről írt, Tudor Hushpush (J. K. Rowling) A kviddics évszázadait ajánlja nektek.

kviddics

A kviddics évszázadai egy olyan könyv, amit szerintem minden Harry Potter rajongónak érdemes elolvasni. Nekem személy szerint azért tetszett kiváltképp, mert épp most olvasom először a Harry Potter könyveket. Ha azok a játékról írnak, mindig úgy érzem, nekem többet mondanak, mint sok másik olvasónak. Részletesen és humorosan ír a kviddics keletkezéséről és alakulásáról, egészen a mai formájáig. Bemutatja a legnépszerűbb csapatokat, a trükköket, melyeket meccs közben gyakran bevetnek, sőt még a seprűk fejlődését is végigkíséri. Ami nekem még nagyon tetszett, az az volt, amikor a leggyakoribb csínyeket, szabálytalanságokat külön névvel ellátva táblázatszerűen foglalja össze, például: „Cobbing: könyök aktív használata a másik játékos ellen”,”ellenfél széthasítása csatabárddal”. Szóval összességében egy szerethető zsebkönyv, ami bizonyára minden olvasó arcára mosolyt csal könnyedségével és humorával. Tényleg csak ajánlani tudom.

A könyv elég népszerű a rukkolán, nem csak azért mert sokak kívánságlistáján szerepel, hanem azért is, mert rengeteg lezárult happolás is volt már belőle. Ha te is szeretnéd, akár stoppolhatod is. 🙂

http://rukkola.hu/konyvek/9390-a_kviddics_evszazadai

 

Így ajánljuk mi - A kék szűz

Fogadjátok szeretettel Sándor Lenke ajánlóját Tracy Chevalier könyvéről.

a_kek_szuz

Egy nagyon kedves személytől kaptam ajándékba Tracy Chevalier: A kék szűz című könyvét. Furcsának tűnhet, de még ki sem nyitottam, a borító színösszeállítását tanulmányozva valahogy éreztem, hogy különleges darab lesz számomra. Meg persze ismerve az ajándékozó ízlését, tudtam, hogy nem fogok csalódni. Előtte nem olvastam még az írónő művei közül egyet sem, viszont azóta jó néhány példány ott figyel a kívánságlistámon.
Szeretem az olyan könyveket, amelyekben több szálon fut a cselekvés; ebben történetesen két különböző évszázadban élő nő életét követhetjük nyomon, akikről később kiderül, hogy a rengeteg hasonlóság mellett rokoni szálakkal is kötődnek egymáshoz. A jelenben játszódó történet Ella körül forog, aki egy francia kisvárosba költözik férje új állása miatt. Nehezen illeszkedik be az új környezetébe, amit az ott élők még jobban megnehezítenek az idegenek iránt mutatott hűvösségükkel. Magányában és unalmában Ella elkezd a francia ősei után kutatni, amiben a helyi könyvtáros lesz a segítője. A történet múltban játszódó részében Isabelle hasonló problémákkal küszködik. Őt túlzott Szűz Mária iránti rajongása miatt tartják furcsának, ráadásul kitűnik a falu lakói közül élénk vörös hajszínével, ami miatt boszorkánynak is titulálják.
Ami talán leginkább lenyűgözött a regényben, az a kék és a vörös szín motívumának misztikus jelenléte. A történet akkor kezd kibontakozni igazán, amikor Ella visszatérő álmában egy jellegzetes kék színt lát, amit Szűz Mária kékjének neveznek. Mint később kiderül, Isabelle életében fontos szerepet töltött be ez a színárnyalat. Ami pedig a vöröset illeti, mindkét nő életében eljön egy pillanat, amikor ismeretlen okokból világos, szőkés árnyalatú hajuk elkezd vörössé változni. A két szín rejtélyt jelent Ellának, amit a történet végére természetesen sikerül megfejtenie.
A könyv történelmi vonatkozása lehetővé teszi, hogy bepillantsunk a katolikusok és hugenották között húzódó éles ellentétbe, ugyanis Isabelle családja a hugenották közé tartozik, ami miatt a történet során a családnak menekülnie kell a katolikus katonák elől. A kikerülhetetlen téma, vagyis a férfi-nő kapcsolat A kék szűzben is megjelenik, de az írónő igényességének köszönhetően nem megy a mű minőségének rovására. Kicsit talán közhelyesen fogalmazva, a történet végén a múlt és a jelen találkozik, aminek eredményeképp megrázó felfedezésnek lehetünk tanúi.
A párhuzamosan futó történeteknek egyenként különleges hangulatuk van, de a könyv összességében is sajátos stílusban íródott. kíváncsian várom, hogy mit tartogat még Tracy Chevalier a tarsolyában 🙂
Ha elolvasnád a könyvet, innen beszerezheted. 🙂
http://rukkola.hu/konyvek/15147-a_kek_szuz

Így ajánljuk mi - Vissza hozzád

A rukkolán várjuk a könyves közösség ajánlásait, hiszen ki más tudna hitelesebben beszámolni egy könyvről, és ajánlani azt másoknak mint az, aki olvasta. A rukkolinák és rukkolérók szorgalmasan küldik az ajanlo@rukkola.hu emil címre a közösségi könyvajánlókat pluszpontokért, amiket mi sorra közzéteszünk, mindenki figyelmébe ajánlva.

Varga Eszti így ír Nicholas Saprks: Vissza hozzád című könyvéről.

B1010951

A Vissza hozzád volt az első könyvem Nicholas Sparkstól és nagyon megfogott. Ajánlom főként azoknak akik szeretik a romantikus történeteket. Nagyon szép dolgokat írnak benne, amik igazak is. Sokat lehet tanulni belőle. Tényleg, szinte minden lapján történik valami, ami miatt nem tudod letenni és muszáj megtudnod a folytatást. Megmutatja, hogy ha két ember között egyszer igaz szerelem volt, akkor az sok-sok év után sem múlik el. Szóval egyaránt izgalmas könyv lehet azoknak is akik még nem olvastak Sparkstól és azok sem fognak csalódni akik már igen. Sok benne az érzelem és egyben a humor is, úgyhogy bátran tudom ajánlani mindenkinek! 🙂

Ha kedvet kaptál a könyvhöz, akkor itt happolhatod. 🙂
http://rukkola.hu/konyvek/31659-vissza_hozzad

 

Csernus Imre: A kiút - merőben szubjektív vélemény

Azt gondolom, nem kell bemutatni a Dokit senkinek. Valószínűnek tartom, hogy legalább egy könyvet, egy előadást, egy mondást, egy interjút mindenki olvasott már tőle, róla. Napjaink egyik legmegosztóbb személyisége. Olyat még nem hallottam, hogy valaki semlegesen gondolna rá: szeretik, vagy gyűlölik. Kinek a pap, kinek a Csernus.

Nem is olyan rég jelent meg új könyve A kiút címmel. Én, aki minden könyvét olvastam, hallgattam előadását, vártam, vajon mi újat tud még nekünk mondani.  Jön az elcsépelt, közhelyes szöveg, vagy lesz frissítés, újítás?

Könyvvásárlásomat megelőzte az ebben a témában tartott előadás. Először ültem be sokad magammal, hogy meghallgassam a Dokit. Bár nem a könyv témája volt elsősorban porondon. Furcsa volt testközelben látni, hogyan mutat rá mások tapasztalatain keresztül félelmeinkre, gyávaságunkra, szemellenzős életünkre. Kezdő csetlő-botló, változásra éhező lelkünknek mutat lehetőségeket.

csernusimre_1

Erről szól a könyv: lehetőségekről. Nem megerőszakolni akar, nem “ordibál”, felkínál. Utakat. Hiszen mi döntünk. Mi választunk. És ezeknek a választásoknak az ok-okozati összefüggéseiben veszünk el néhanapján, omlunk össze, keressük a kiutat az összevisszaságból.

Hogyan kezdjünk bele? Mi az első lépés? A felismerés. Megfogalmazzuk, miből szeretnénk kimászni. Nehéz? Igen. Dolgozni kell érte? Úgy van! Van kiút? Mindig van.

Ha azt gondolná valaki, csupán erről szól a könyv, most megnyugtatom, más trendi témát is kiveséz. Nem a szokott hangon. Ismerős az X és Y generáció? Tudjuk mi az? Egyáltalán, van különbség a kettő közt és ha igen, mi? Az egyre gyorsuló információs társadalom, a számítógépek az okos telefonok, a facebook, az internet mit jelent a mai embernek? Hová vezet mindez? Milyen minőségűek kapcsolataink? Számos kérdés, melyre – úgy érzem – megkapjuk a választ. De ha konkrét választ nem is, elindít a gondolkodás útján, ami a megértéshez vezethet.

Kellemes olvasást!

a-kiut

A nyomtatás örök

Gyakran hallani, hogy a nyomtatás haldoklik és szép lassan átveszik az uralmat a könyvolvasók.  Mi nem hiszünk ezeknek a rémhíreknek. Mindig lesznek olyanok, akik hihetetlen nagy szeretettel fognak meg egy könyvet és nagy izgalommal lapoznak bele.  Az élményt nem adja vissza egy technikai kütyü sem. Az új könyv illata, az első belelapozás…..

Természetesen nagy a verseny a piacon, ezért mind a két oldal, a könyv és a technika is inspirálva van, hogy megtartsa rajongó táborát. Mivel lehet a könyvhöz csábítani vagy ott tartani az embereket? Hogyan keltheted fel jobban az érdeklődést? A vizuális megjelenés csábító, az ötletes megjelenés vonzza a tekintetet.

Kukkantsunk meg 7 borítót, ami egyöntetűen megfogta a Rukkola csapatát. A választás nem volt egyszerű, hiszen rengeteg szuper borító dizájn “szaladgál” a piacon.

Adam Smith-A nemzetek gazdagsága

f9fed70d138b9d51daec66be39c2f5ad (tovább…)

10 tuti könyvjelző dizájn

Egy jó könyvjelző felbecsülhetetlen értékkel bír. Főleg akkor, ha ez a kis dolog még kreatívabb, még érdekesebb, mint amik eddig a lapok közt pihentek.

Fel akarod dobni az olvasást? Inspirációt szeretnél? Akkor jó helyre kattintottál. 🙂

Minden könyvnek megvan a maga könyvjelzője 🙂 Például Georga Orwell-1984 című regényét most olvasod?

bookmark2 bookmark1(1) (tovább…)

Év végi könyvelés

Jön az év vége. Ilyenkor szeretünk számot vetni, mit csináltunk idén, mit nem. Gyűlnek az újévi fogadalmak, hogy Szilveszterkor gyorsan, egy percben magunkban motyogva fogadkozzunk, hogy 2014-ben bizony más lesz. Például több könyvet olvasok?! Igen, többet fogok! 🙂

8307876e3efd4de4a01fbb27270f4b0d (tovább…)

Loui Javer, a művész, aki...

…nem hagyományos papírra rajzol és fest, hanem könyvek lapjaira.

Újabb izgalmas témára bukkantunk. Mond nektek valamit Loui Javer neve? Az ausztrál művész nem mindennapi rajzaival kápráztatta el a világot. Könyvet és tust ragadott, majd rajzolni kezdett. Egy eredeti ötletből varázslatos képek születtek. Művei könyvekben és magazinokban jelentek meg. Munkáit szerte a világban különleges gyűjtemények vásárolták meg. Kiállítását Magyarországon még nem láthattuk, így most képeit itt csodálhatjátok meg a Rukkolán

Kíváncsiak vagyunk a hatásra. A Rukkola szerkesztősége nagy rajongója lett.

Érdekel a rajzokon látható hírességekről szóló könyv vagy regény? Akkor irány a Rukkola.hu. A kép alatt találjátok a hozzájuk vezető utat. Kellemes kutakodást, vadászatot! 🙂

971604_440998486023435_268440042_n

Audry Hepburn (tovább…)

Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!