Azt gondolom, nem kell bemutatni a Dokit senkinek. Valószínűnek tartom, hogy legalább egy könyvet, egy előadást, egy mondást, egy interjút mindenki olvasott már tőle, róla. Napjaink egyik legmegosztóbb személyisége. Olyat még nem hallottam, hogy valaki semlegesen gondolna rá: szeretik, vagy gyűlölik. Kinek a pap, kinek a Csernus.
Nem is olyan rég jelent meg új könyve A kiút címmel. Én, aki minden könyvét olvastam, hallgattam előadását, vártam, vajon mi újat tud még nekünk mondani. Jön az elcsépelt, közhelyes szöveg, vagy lesz frissítés, újítás?
Könyvvásárlásomat megelőzte az ebben a témában tartott előadás. Először ültem be sokad magammal, hogy meghallgassam a Dokit. Bár nem a könyv témája volt elsősorban porondon. Furcsa volt testközelben látni, hogyan mutat rá mások tapasztalatain keresztül félelmeinkre, gyávaságunkra, szemellenzős életünkre. Kezdő csetlő-botló, változásra éhező lelkünknek mutat lehetőségeket.
Erről szól a könyv: lehetőségekről. Nem megerőszakolni akar, nem “ordibál”, felkínál. Utakat. Hiszen mi döntünk. Mi választunk. És ezeknek a választásoknak az ok-okozati összefüggéseiben veszünk el néhanapján, omlunk össze, keressük a kiutat az összevisszaságból.
Hogyan kezdjünk bele? Mi az első lépés? A felismerés. Megfogalmazzuk, miből szeretnénk kimászni. Nehéz? Igen. Dolgozni kell érte? Úgy van! Van kiút? Mindig van.
Ha azt gondolná valaki, csupán erről szól a könyv, most megnyugtatom, más trendi témát is kiveséz. Nem a szokott hangon. Ismerős az X és Y generáció? Tudjuk mi az? Egyáltalán, van különbség a kettő közt és ha igen, mi? Az egyre gyorsuló információs társadalom, a számítógépek az okos telefonok, a facebook, az internet mit jelent a mai embernek? Hová vezet mindez? Milyen minőségűek kapcsolataink? Számos kérdés, melyre – úgy érzem – megkapjuk a választ. De ha konkrét választ nem is, elindít a gondolkodás útján, ami a megértéshez vezethet.
Kellemes olvasást!
Oldal ajánlása emailben
X
Legutóbbi hozzászólások