Április hatodika a Trónok harca rajongóinak ünnepnapként szerepelt a naptárjában: az HBO által forgatott sorozat ugyanis elstartolt a negyedik évaddal. Mindeközben G. R. R. Martin bejelentette, hogy a széria mellett gondolkoznak egy egész estés film forgatásán is. Míg a kamerák forognak, a rajongók sem tétlenkednek: íme néhány népszerű szerző újragondolása a Game of Thrones stílusában.
Könyvmolyok esküvője
Lassan itt a tavasz és kezdődik az esküvőszezon, mindenki lázas készülődésbe kezd. Ha a rukkola.hu szerkesztőségében valaki pont az esküvőjét tervezgetné most, akkor az biztos könyves témájú lenne. Nézzük, mire lehetne számítani egy ilyen esküvőn:
Csernus Imre: A kiút - merőben szubjektív vélemény
Azt gondolom, nem kell bemutatni a Dokit senkinek. Valószínűnek tartom, hogy legalább egy könyvet, egy előadást, egy mondást, egy interjút mindenki olvasott már tőle, róla. Napjaink egyik legmegosztóbb személyisége. Olyat még nem hallottam, hogy valaki semlegesen gondolna rá: szeretik, vagy gyűlölik. Kinek a pap, kinek a Csernus.
Nem is olyan rég jelent meg új könyve A kiút címmel. Én, aki minden könyvét olvastam, hallgattam előadását, vártam, vajon mi újat tud még nekünk mondani. Jön az elcsépelt, közhelyes szöveg, vagy lesz frissítés, újítás?
Könyvvásárlásomat megelőzte az ebben a témában tartott előadás. Először ültem be sokad magammal, hogy meghallgassam a Dokit. Bár nem a könyv témája volt elsősorban porondon. Furcsa volt testközelben látni, hogyan mutat rá mások tapasztalatain keresztül félelmeinkre, gyávaságunkra, szemellenzős életünkre. Kezdő csetlő-botló, változásra éhező lelkünknek mutat lehetőségeket.
Erről szól a könyv: lehetőségekről. Nem megerőszakolni akar, nem “ordibál”, felkínál. Utakat. Hiszen mi döntünk. Mi választunk. És ezeknek a választásoknak az ok-okozati összefüggéseiben veszünk el néhanapján, omlunk össze, keressük a kiutat az összevisszaságból.
Hogyan kezdjünk bele? Mi az első lépés? A felismerés. Megfogalmazzuk, miből szeretnénk kimászni. Nehéz? Igen. Dolgozni kell érte? Úgy van! Van kiút? Mindig van.
Ha azt gondolná valaki, csupán erről szól a könyv, most megnyugtatom, más trendi témát is kiveséz. Nem a szokott hangon. Ismerős az X és Y generáció? Tudjuk mi az? Egyáltalán, van különbség a kettő közt és ha igen, mi? Az egyre gyorsuló információs társadalom, a számítógépek az okos telefonok, a facebook, az internet mit jelent a mai embernek? Hová vezet mindez? Milyen minőségűek kapcsolataink? Számos kérdés, melyre – úgy érzem – megkapjuk a választ. De ha konkrét választ nem is, elindít a gondolkodás útján, ami a megértéshez vezethet.
Kellemes olvasást!
A nyomtatás örök
Gyakran hallani, hogy a nyomtatás haldoklik és szép lassan átveszik az uralmat a könyvolvasók. Mi nem hiszünk ezeknek a rémhíreknek. Mindig lesznek olyanok, akik hihetetlen nagy szeretettel fognak meg egy könyvet és nagy izgalommal lapoznak bele. Az élményt nem adja vissza egy technikai kütyü sem. Az új könyv illata, az első belelapozás…..
Természetesen nagy a verseny a piacon, ezért mind a két oldal, a könyv és a technika is inspirálva van, hogy megtartsa rajongó táborát. Mivel lehet a könyvhöz csábítani vagy ott tartani az embereket? Hogyan keltheted fel jobban az érdeklődést? A vizuális megjelenés csábító, az ötletes megjelenés vonzza a tekintetet.
Kukkantsunk meg 7 borítót, ami egyöntetűen megfogta a Rukkola csapatát. A választás nem volt egyszerű, hiszen rengeteg szuper borító dizájn “szaladgál” a piacon.
Adam Smith-A nemzetek gazdagsága
10 tuti könyvjelző dizájn
Egy jó könyvjelző felbecsülhetetlen értékkel bír. Főleg akkor, ha ez a kis dolog még kreatívabb, még érdekesebb, mint amik eddig a lapok közt pihentek.
Fel akarod dobni az olvasást? Inspirációt szeretnél? Akkor jó helyre kattintottál. 🙂
Minden könyvnek megvan a maga könyvjelzője 🙂 Például Georga Orwell-1984 című regényét most olvasod?
Év végi könyvelés
Jön az év vége. Ilyenkor szeretünk számot vetni, mit csináltunk idén, mit nem. Gyűlnek az újévi fogadalmak, hogy Szilveszterkor gyorsan, egy percben magunkban motyogva fogadkozzunk, hogy 2014-ben bizony más lesz. Például több könyvet olvasok?! Igen, többet fogok! 🙂
Loui Javer, a művész, aki...
…nem hagyományos papírra rajzol és fest, hanem könyvek lapjaira.
Újabb izgalmas témára bukkantunk. Mond nektek valamit Loui Javer neve? Az ausztrál művész nem mindennapi rajzaival kápráztatta el a világot. Könyvet és tust ragadott, majd rajzolni kezdett. Egy eredeti ötletből varázslatos képek születtek. Művei könyvekben és magazinokban jelentek meg. Munkáit szerte a világban különleges gyűjtemények vásárolták meg. Kiállítását Magyarországon még nem láthattuk, így most képeit itt csodálhatjátok meg a Rukkolán.
Kíváncsiak vagyunk a hatásra. A Rukkola szerkesztősége nagy rajongója lett.
Érdekel a rajzokon látható hírességekről szóló könyv vagy regény? Akkor irány a Rukkola.hu. A kép alatt találjátok a hozzájuk vezető utat. Kellemes kutakodást, vadászatot! 🙂
Audry Hepburn (tovább…)
Szubjektív könyvajánlónk: Dan Brown-Inferno
Izgalmas, akciókban gazdag, kultúr thrillerre vágysz? Ha igen, ne hagyd ki Dan Brown új könyvét. Száguld felénk a karácsony. Talán meghozzuk a kedved és karácsonyra megleped magad magad egy példánnyal. Jöjjön szubjektív beszámolónk, Inferno, csaj perspektívából.
“Ó, ti, akiknek ép a felfogása, figyeljétek éneimet, mely ott van szokatlan soraim fátyla mögött.”
Csomagolás para
Biztosak vagyunk benne, hogy a Rukkarácsonyon kívül is adni és kapni fogunk meglepi könyvet. Mindig felmerül a kérdés, mibe csomagoljuk az ajándékot. Szeretnénk különlegessé tenni a burkolatot, de nem mindig jut rá elég időnk, vagy, kreativitásunk az ajándék kitalálása után elapad. Marad a hagyományos csomagolópapír és szalag?
Még mit nem! Pár tippel szeretnénk beindítani a kerekeket, hogyan tehetjük egyedibbé a csomagolást. Íme pár elképzelés, amivel feldobhatod az ajándékodat.
És mi kerüljön a papírba, dobozba? Csapatunk megihletődött. 🙂
Nagy ötlet! Ha szakácskönyvet szánsz az asszonynak, ezzel garantáltan feldobhatod 🙂
Jamie Oliver-Jamie vacsorái
Kicsit exkluzívabbá teheted a könyves meglepetést ezzel a dobozkával, aminek a külsejét befedheted újságpapírral is.
Joanne Harris-Csokoládé
A gyerkőcöknek kis kosárkában összegyűjtheted leendő kedvenc meséiket.
Finy Petra-Bögre úr meséi
Ez a borító már több kézügyességet igényel, de ne riasszon el! Mindegy milyen a végeredmény, hiszen a két kezeddel csináltad és ez önmagában nagy érték.
Douglas Adams-Galaxis Útikalauz stopposoknak
Egyszerű de praktikus és nagyon jól mutat ez a csomagolás.
Paulo Coelho könyvei
Könyv táskácska! A lustábbaknak 😛
J.R.R.Tolkien-A hobbit
Bár nem csomagolás, de annyira megtetszett , hogy ide kellett tegyük. Anyunak, apunak, vagy magunknak a gyerekekről készült kép, mint könyvjelző. Zseniális.
Gabriel Garcia Márquez-Szerelem a kolera idején
Egyszerű szalag, kis díszítéssel. Ha nincs sok időnk, de valami sajátosat szeretnénk belevinni a kinézetbe.
Vass Virág-Franciadrazsé
Végül egy kis cukiság. Díszíthetjük, ahogy szeretnénk, bár önmagában is megállja a helyét.
Müller Péter könyvei
Varázslatos könyvtárak
Kukkantsunk be a világ leghíresebb és legmeglepőbb könyvtáraiba. A teljesség igénye nélkül: a modern stílustól a történelmi múltú épületekig.
Szívesen töltenénk az időnket mexikói, prágai, a seattle-i vagy a párizsi olvasószobában. De a mi Szabó Ervin Könyvtárunk sem kutya, ugye?! 🙂
Legutóbbi hozzászólások