Rukkola Szabadidőblog

Halloween tökök irodalmi módra

Ma este és holnap tökfaragás a program sok családnál, a Halloween begyűrűzött már a köztudatba hosszú évek óta. Természetesen mi sem megyünk el szó nélkül mellette és látogatást teszünk a kifaragott tökök világában, csak épp irodalmi szemmel. Hogyan lesz irodalom egy tökből? Nézzétek csak! Felismeritek mindet?

tök1 (tovább…)

Mesés sminkek

Egy jó könyv, ebben az esetben mesekönyv, bármihez adhat ihletet. Nemrég találtunk rá Tal Peleg munkáira, aki elképesztő sminkeket csinál és bizony feltűnik köztük egy-egy irodalmi témájú is, amiket most összeszedtünk nektek, hogy megmutassuk. 🙂

Az elsőt nem biztos, hogy mindenki egyből felismeri, én személy szerint az Alice Csodaországban macskájára gondoltam, de Tal-t ez esetben Dr. Seuss ihlette meg.

1236762_531761090211639_949389385_n (tovább…)

Könyvek ihlette divat

Minden mindennel összefügg. A könyvek adaptációja megszokott jelenség, de több művészeti ágat is inspirált már az irodalom. Bemutatjuk nektek, milyen az, amikor a divattervezőket ihleti meg íróink munkássága.

Már 2010-ben magyar tervezők is a nemzetközi porondra léptek irodalmi ihletésű ruháikkal. Zoób Katit Márai Sándor, Gyulai Natáliát Takács Zsuzsa,  Náray Tamást Szabó Magda, Pazlicski Miklóst pedig Bánffy Miklós  munkái ihlették.

Bővebb információ a 20 Ruha Európának elnevezésű bemutatóról.

Kíváncsiságunkat felkeltette ez a konstelláció, szétnéztünk, mi tetszene nekünk. Miben mennénk a következő Rukkolás partyra. 🙂

library_clothes (tovább…)

Cápa, vagy amit akartok

Végre, végre itt van a mi cápánk, ahogy mindig is megálmodtuk, könyvlapokból, gyönyörűen tátva száját. A The Image Foundation nem csak a mi rukkola cápázásunkat öntötte papírba, hanem több történet megelevenedett híres könyvekből. Nekünk a szemünk és a szánk tátva maradt tőlük.

Jahogy, mi az a cápázás a rukkolán, és miért lett a cápa igen közkedvelt állat a könyvcserélde közösségében? Ehhez az infóhoz katt ide és olvassátok el a Mik ezek a fura szavak a Rukkolán? című bejegyzésünket.

1 (tovább…)

Detroit. Utópia? Valóság.

Eddig elképzelni sem tudtuk, milyen az, amikor egy nagyváros, mely az iparából élt, gazdaságilag összeomlik. Pénztelenség, munkanélküliség, korrupció, erőszak és kilátástalanság szövi át az ott lakók mindennapjait. Detroit mára a pusztulás jelképévé vált. Elhagyatott gyárak, épületek, leépülő kulturális élet jellemzi az egykoron  autógyártásból élő várost. Az egyre éhesebb fogyasztói társadalom keltette életre s végül ez lett a veszte is.

Detroit példája  figyelmeztetés a világnak, hogy túlzott fogyasztási vágyunk ide vezethet? Az ember vajon kigyógyítható lesz valaha a tárgyak iránti birtoklásából?

Ahogy Márai Sándor írta:

“Csak a lelkünk erősebb és maradandóbb, mint a kő és a fém – ezért soha nem szabad másképpen látnunk magunkat, mint lelkünk térfogataiban. Az erő, mely a romlandó testi szövetben kifejezi magát, nemcsak alkatrésze, hanem értelme a világnak. Ez az erő az emberi lélek. Minden más, amit a világban jelentünk és mutatunk, nevetséges és szánalmas.” 

(tovább…)

Irodalmi Tetoválások

Meddig mennél el a kedvenc könyved iránti rajongásodban? Furcsa hóbort, különcködés vagy őrülten szexi az irodalmi tetkó a bőrön? Esetleg már van neked is?

A Rukkola szerkesztősége összedugta a fejét a témában. Megszavaztunk 5 könyvet – melyekből, ha lenne bátorságunk – magunkra vállalnánk egy-egy idézetet. Nektek mik a kedvenceitek? Bevállalnátok egy tetoválást?

Jane Austen – Büszkeség és Balítélet

“Mondhatom, nincs nagyobb gyönyörűség az olvasásnál. Az ember mindent megun, de egy jó könyvet soha. Ha majd saját házam lesz, szerencsétlen lennék egy kitűnő könyvtár nélkül.”

tatto10

(tovább…)

Vénasszonyok nyara

Kányádi Sándor: Vénasszonyok nyara

Ül az őszi napon
három kis anyóka,
fonogatnak, pereg
szaporán a rokka.

Öreg ujjbegyük közt
nem is kenderszálak,
fonallá a napnak
sugarai válnak.

S lemenőben a Nap
azért ragyog vissza
finom fonalukat
nehogy elszakítsa.

a14ee8cd92ee5b3786452e4f1f6abd36

Ne zavarj! Olvasok.

imreading

Belehabarodsz egy könyvbe. Őrülten keresed mindenhol. Aztán megleled. Elhappoltad, hevesen dobog a szíved, alig várod, hogy feltépd a postaládát, letépd róla a csomagolást. Kézbe veszed, forgatod egy kicsit, tapogatod, belelapozol. Közben csinálsz egy teát. Majd leülsz. Csönd vesz körül, csak te vagy és a könyv.

Megállod, hogy ne olvasd el az utolsó oldalt. 🙂 És belekezdesz. Szemed mohón falja az oldalakat, pörögnek a lapok, a cselekményben vagy, azonosulsz…….
Majd hirtelen nagy robajjal megérkezik valaki a családból, beront és a rád zúduló 1 másodpercre jutó kérdések száma meghaladja a százat.

Lassan leengeded a könyvet, próbálsz visszatérni a valóságba. Közben tekinteteddel keresed a menekülő utat, hogyan tudnál kislisszanni a látótérből.

Motoszkál benned az érzés, hogy megőrülsz, ha a most azonnal nem tudod meg a következő 10 oldal tartalmát. Ügyes testcsellel lerázod a családtagot, belibbensz a szobádba s újra átadod magad a fantáziádnak.

Irodalmi manikűr - 1. rész

Hihetetlen ügyes lányokra bukkantunk, fantasztikus manikűröket mutatunk most nektek. A képekre kattintva eljuthattok a forráshoz, ahol még több képet láthattok az egyes festésekről.

Elsőként itt van J. D. Salinger Zabhegyező című könyvének “megkörmösítése”. Ehhez egy fehér, narancs és fekete lakkon kívül egy nagyon vékony ecsetre is szükség van.

catcher-in-the-rye-book-cover-nail-art-5-composite (tovább…)

Vadásszatok könyvet!

cropped-logo_khadi_800-11.png

Vadásszatok könyvet!

Egyik drága önkéntesünk felajánlásának köszönhetően hirtelen egy kétkötetes kiemelt könyvet nyerhettek: Rohinton Mistry: India, India I.-II. könyve vár rátok.

india

Ehhez nem kell mást tennetek, mint a rukkola honlapján regisztrálni, majd ezen a szabadidő blogon a cikkek szövegében elrejtett piros szavakat levadászni, majd összerakni értelmes mondattá.

A megfejtést várjuk a jatek@rukkola.hu-ra 2013.10.17-ig.
A szabadidő blogot lájkolni ér: rukkola.cafeblog.hu

Jó vadászatot!:)

A nyereménykönyvet itt találjátok, épp 56 happolnám van rajta: http://rukkola.hu/konyvek/270-india__india_i_ii_

Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!